x

BOOKING FORM

x

Share your memories with us :)

1.eczane tabela yönetmeliği 2022

21.02.2021
1.eczane tabela yönetmeliği 2022

YENİ YÖNETMELİK ECZANE TABELASI 2022 

Eczanelerin daha kolay farkedilemesi, Diğer tabelalardan kolaylıkla ayırt edilmesi ve hastaların Eczanelere daha kısa sürede ulaşması için standart hale getirilmiş tabelalardır.  Türkiye Eczaneler Birliğini 2014 yılında tek tip Eczane Tabelası yönetmeliğini geçerli kılmıştır.Yeni yönetmeliğe göre Eczane tabelaları beyaz zemin üzerine kırmızı kübik kabartmalı harflerle ECZANE yazısı ve siyah folyo ile eczanenizin ismi yazılı olmalıdır. 

Eczane tabelanızın zemini 5mm kompozit olmalıdır. Üzerine sadece vakum harflerle eczane yazılmalıdır. kompozit olan kısmı ışıksız eczane yazısı ise arkadan ışıklı olmalıdır.  Eczane yazısının hemen altına yazacağınız Eczane ismi siyah folyo olmalı ve yazı fonto ise "Avenir Next Pro bold" olmalıdır.

Eczane Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Eczane tabelanız TEB standartlarına uygun üretilmelidir. Eczane zemin ölçüsü 2metre, 3metre ve 4metre olan eczanelerin tabelası aynı olamayacaktır.

zemin ölçüsü 2metre olan eczane tabelası 150cm*50cm

zemin ölçüsü 3metre olan eczane tabelası 225cm*70cm

zemin ölçüsü 4metre olan eczane tabelası 300cm*100cm olmalıdır. 

Eczanenizin zemin ölçüsünün kalanı ise 70cm yükseliğinde kırmızı kompozit ile kaplanmalıdır. ve bu kırmızı kompozit Standart Eczane Tabelasını ortalamalıdır. 

ECZANE TABELASI NASIL OLMALI ?

2014 Yılında alınan kararla beraber tüm eczanelerin tabelaları aynı olması kararlaştırılmıştır. Eczane Tabela uyumu düşünülmüş tek düzen Eczane Tabelasına geçilmiştir. Tek Tip Eczane Tabelası modeli için son tarih belirtilmemiş olup ruhsat almak bütün Eczanelerin tabelası Tek tip olması zorunluluğu getirilmiştir. 

Alınan son yönetmelik kararında her tabelanın kaplaması gereken alan için;

·200 cm.’lik zemin: kırmızı alan 200 x 45 beyaz yazı alanı 150 x 50,

·300 cm.’lik zemin: kırmızı alan 300 x 75 beyaz alan 225 x 80,

·400 cm.’lik zemin: kırmızı alan 400 x 70 beyaz alan 300 x 100 olarak belirlenmiştir.

Bunun haricinde ışıklandırmaların gereksiz olduğuna karar verilmiş ve reklam ağırlıklı olan tabelaların kaldırılması gerektiği düşünülmüştür. Ayrıca renk seçimlerinde de kırmızıdan başka bir rengin seçilmesi yasaklanmıştır. Geceleri kolay ulaşım açısından ışık için yalnızca “ECZANE” yazan kısım uygun görülmüştür. Buna ek olarak ECZANE yazısının ebatları beyaz alana sığdırılmalı ve vakumlu malzemeden yararlanılmalıdır. Kırmızı alanlar için alüminyum ve zemin için kompozit kullanılmalıdır. Kesinlikle eczanenin isminin ya da özel reklamların ön plana çıkarılması, renklendirilmesi veya ışıklandırılması yasaktır. Bu şekilde anlatılan yeni düzen içindeki tek tip uygulaması haksız rekabeti ortadan kaldıracak ve her eczane eşit şartlarda hizmet verecektir.

ECZANE TABELASI FİYATI

Eczane Tabelası her ne kadar standart tabelalar olsada eczanenin kaplanması gerek alanı, zemin ölçüsü, tabela takılacak yükseklik gibi unsurlar eczane tabelası fiyatlarını etkilemektedir. Fiyat belirlenirken ilk yapılan çalışma ise ECZANE yazısından kalan kısıma kaç m2 kırmızı kompozit uygulanacağıdır. fiyatlar sabit gibi gözüksede eczanelere göre değişkenlik gösterebilir.

ECZANE TABELASI İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

2014 yılında yayımlana genelgede 2017 nisan ayı son tarih olarak gösterilmiştir. Eczane tabelasını Yeni Eczane Tabelası yaptırmayanlara cezai yaptırım uygulanacağı belirtilmiştir. Tek tip eczane tabelası zorunluluğu ise çevredeki gözkirliğini kaldırmak ve haksız ekabetin önüne geçmektir. 

 

ECZANE TABELASI ÖLÇÜLERİ

 •  ZEMİNİ 2 METRE OLAN TABELA:Tabela ölcüşü 200*45 cmdir. ECZANE yazı yüksekliği 25 cm ve harf kalınlığı 9cm olmalıdır. 
 • ZEMİNİ 3 METRE OLAN TABELA: Tabela ölçüsü 300*100cmdir. ECZANE yazı yükseklği 50 cm ve harf kalınlığı 9 cmdir. 

 

STANDART ECZANE E TABELASI

Türk Eczacılar Birliği tarafından belirlene E logo levhanın eczanelerde kullanılması sağlık bakanlığı tarafından uygun görüldüğü 29.11.2006 tarihinde duyurulmuştu.

Eczanelerin dışında 60*60 cm ölçülerinde beyaz zemin üzerinde kırmızı "E" ve çervesi olacak ve her iki yüzünde koruyucu şeffaf malzemeli iki cepheden kolayca görülebilen haksız rekabete ve görüntü kiriliğine yol açmayacak çevreyi rahatsız etmeyecek reklam izlenimi oluşturmayacak özellikte ışıklı levha sağlık bakanlığı tarafından onaylanmıştır. 

Eczane E Logoları animasyon yapma özelliğinde olmalıdır. Eczane nöbetçi oldugunda E logo yanıp sönecek, Nöbet bitişinde E logo kapomle kapalı olacak, eczane açık oldugu zamanlarda ise E logo sabit yanacak şekilde 3 farklı modda kullanılabilir. 

Yönetmelik ve yasalara göre tüm eczanelerin dış cephesinde Standartlaştırılmış "E" logo kullanılacaktır. 

 

ECZANE E TABELASI FİYATI

Eczane tabelam ekibi olarak 3 farklı modelde TEB standartlarında E Tabela yönetmeliğinde üretim yapmaktayız.  kutu harf eczane e tabelası, boncuk led e tabela ve makina üretimi e tabela modellerimiz. www.eczanetabelam.com web sitesinde ürünler kısmından fiyat bilgisini güncel olarak takip edebilirsiniz.  e tabela yönetmeliğine göre ürettiğimiz e tabela fiyatları ve e tabela özellikleri şu şekildedir. 

malesef piyasadaki bir çok e tabela tamiri yapılamamaktadır. biz eczane tabelam ekibi olarak ürettiğimiz e tabelalarda e tabela tamirini göz önünde bulundurarak imal ediyoruz. ve e tabela satış sonrasında teknik destek ve garanti sunuyoruz. satış sonrası teknik desteğin daha önemli olduğunu biliyoruz. 

 

1-) Makina üretimi e tabelada bozulma riski oldukça azdır. parlaklık ayarı yapabilirsiniz, istediğiniz zaman parlaklığı sona alıp daha parlak yanmasını ya da e tabela parlaklığını aza alıp tükettiği enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz. E tabela 0.88 amper güç tüketmektedir.  4 farklı nöbetçi eczane moduna sahiptir. ilerleyen süreçlerde  e tabela tamiri için uygundur. E tabela 2 yıl garantilidir. E tabela fiyat için www.eczanetabelam.com dan güncel e tabela fiyat görebilirsiniz.

 

2-) Boncuk led e tabela %100 kendi imalatımızdır. önce makinada E logo ve E logo çerçevesi renklendirildikten sonra lazer yardımı ile led yuvarı açılır ve ledler yuvalara yerleştirilir. boncuk led e tabela yönetmeliğe bire bir uygundur. Makina üretimi e tabela bozulma riski en aza indirilmiş e tabeladır.   Boncuk led e tabela da ise az da görülen sorunlar şu şekildedir. kargo esnasında ledlerin bazılarının içine göçmesi ve e tabelada ilerleyen süreçlerde bölgesel sönmeler. Eczane Tabelam ekibi olarak 2019 dan bugüne kadar 1300 boncuk led e tabelada 20-25 arasında bu sorunlar karşılaştık. e tabela birebir değişim garantisi ile sizleri e tabela tamiri için değil yerine yeni e tabela göndererek sıkıntılı durumdan kurtardık. e tabelada sadece nöbetçi eczane oldugunuzda yanıp sönmesi ve eczane nöbet bitişinde sabit yanması için iki farklı modu vardır. makina tipi e tabeladan farklı yönü parlaklık ayarı yapılamamasıdır. eczane tabelam ekibi olarak ürün 1 yıl garantilidir. e tabela fiyat için www.eczanetabelam.com dan güncel fiyat görebilirsiniz. 

 

3-) Kutu harf e tabelası yönetmeliğe tam olarak uymamaktadır. Bazı eczane tabelası satan meslektaşlarımız ultra lüks e tabela desede bu model sadece şık tasarımı için tercih sebebidir. iki farklı nöbetçi eczane modu vardır. çift taraflıdır. makine ve boncuk e tabela gibi kutu harf e tabelanın dış kasası alüminyumdur.  1 yıl garantilidir. E tabela fiyat için www.eczanetabelam.com dan güncel e tabela fiyatını görebilirsiniz.

 

Eczane tabelam ekibi olarak sadece e tabela ve yönetmeliğe uygun eczane tabelası yapmanın dışında eczaneler için farklı tasarımlar ve farklı reklam ürünleri üretmekteyiz. Türkiyede en ucuz Eczane e tabelasını üretip satıyoruz. E tabela fiyatı uygun olsun diye kaliteden ödün vermiyoruz. ücret iadesi ve birebir değişim yapıyouz. Stoktan hızlı ve güvenli şekilde gönderiyoruz. WWW.ECZANETABELAM.COM

ECZANE E TABELA/ E PANO NASIL OLMALI

 • E Tabela 60*60cm ölçülerinde olmalı.
 • Eczane E Tabelası çift taraflı olmalı ancak takılacak eczanenin konumuna göre e tabela/e pano tek taraflı yapılabilir. 
 • E tabela her iki cepheden görülebilecek yükseklikte olmalı.
 • E pano'nun ön yüzeyinde 3mm koruyucu şeffaf pleksi olmalı.
 • E tabelanın dış kasası alüminyumdan kare olarak tasarlanmalı.
 • Eczane E Tabelası Nöbetçi Eczane moduna ve sabit yanma modu olmalı.
 • Eczane e tabelasının tek tarfında 1200+-50 adet kırmızı led kullanılmalı.
 • E tabela 220 wolt  ile çalışmalı ve 50watt enerji tüketmeli.

 

ECZANE E TABELASI NASIL KULLANILMALI ?

Hasta ve hasta yakınlarının yanılmaması Nöbetçi Eczanelere kolayca ulaşabilmesi için E logo/ e Tabela kullanımı şu şekilde olmalıdır.  

 1. Mesai saatleri içinde Eczane E Tabela-E Logo sabit şekilde yanmalı
 2. Mesai saati bitişinde Eczane E Tabela-E Logo kapalı kalmalı. 
 3. Nöbetçi Eczane günleri Eczane E Tabela-E Logo yanıp sönmeli.

ECZANE E TABELASI ve ECZANELER İÇİN NELER ÜRETİYORUZ?

IŞIKLI NÖBETÇİ ECZANE LEVHASI

NÖBETÇİ ECZANE DUBASI- IŞIKLI ECZANE TABELASI

YÖNETMELİĞE UYGUN STANDART ECZANE TABELALARI

50 CM ECZANE TABELASI VAKUM HARFLERİ- 38 CM ECZANE TABELASI VAKUM HARFLERİ

ECZANE E LOGO ASKI APARATLARI

ECZANE E TABELALARI- ECZANE LED TABELALARI

BUTONLU ve KUMANDALI ECZANE E LOGOLARI

SMD LED MAKİNA TEKNOLOJİSİNE SAHİP ECZANE E LED TABELALARI

TURİSTİK BÖLGEDEKİ ECZANELER İÇİN PHARMACY(YEŞİL ARTI) ECZANE LED TABELALARI

İÇ MEKAN ECZANE LED TABELALARI

ECZANE BAYRAKLARI

ECZANE VİTRİN YAZILARI ve ECZACI İSİM SOYİSİM CAM YAZILARI

ÜRETİYORUZ. SATIŞINI YAPTIĞIMIZ ECZANE E LOGOLARI VE DİĞER ECZANE REKLAM ÜRÜNLERİNİ ALIP SATMIYORUZ. TÜM ÜRÜNLERİ KENDİ BÜNYEMİZDE ÜRETİP SATIŞ SONRASI OLASI ARIZALARDA TEKNİK DESTEK SAĞLIYORUZ. 

eczane e logo

eczane e logo yönetmeliği

eczane e logo fiyatı

 e tabela fiyat,
eczane led tabela,
e tabela yönetmeliği,
e tabela eczane,
eczane e led tabela fiyatları,
eczane e tabela fiyat,
ışıklı e tabela,
e eczane tabelası,
eczane e logo tabela,
eczane e tabelası

 

Seo Danışmanlığı

Ağva otelleri

Şeffaf ekstrafor

Tekstil Aksesuar

İstanbul Araç Kiralama

Baskı folyosu

İstanbul ferforce ve demir yapımı